indirirken karşılaştırılabilir ilahi indir bir prosedür kullanır

Web sitelerini bir siteyi inceleyerek veya mesajları inceleyerek aldığınızda, PC’niz müşteridir. Web sitelerinde ve kelimelerde gösterilen bilgiler, İnternet üzerinden erişilebilen sunucularda saklanmaktadır. Sunucular, bu Web bilgilerini barındırmalarını ve sunmalarını sağlayan, üzerinde çalışan programlamaya sahip PC’lerdir. Birisi bir site kurduğunda, sitenin içeriğini bir sunucuya yerleştirir.

ilahi indir
ilahi indir

Bir müşteri web sitesini ziyaret ettiği noktada, PC’si bu maddeyi sunucudan talep eder ve sunucu, müşterinin Web programında gösterilmek üzere iade ederek tepki verir. İnternetten PC’nize bir belge ya da bilgi alışverişinin yapıldığı noktada, bu ortalama bir indirme durumu. Sonunda, PC’nizden İnternete bir kayıt gönderildiğinde, bu tipik bir aktarım örneğidir.

Uygulamalar

Müşteriler sitelere ilahi indir uygulamaları, örneğin Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera ve Safari aracılığıyla ulaşırlar. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, PC’niz site içeriğini Web sunucusundan indirir ve ardından size tanıtır. E-posta programları, e-posta içeriğini bir e-posta sunucusundan PC’nize indirirken karşılaştırılabilir ilahi indir
bir prosedür kullanır. Bu tür uygulamalar aynı şekilde aktarımı da içerebilir. Site yöneticileri, site içeriğini Web sunucularına aktarmak için örneğin Web programları ve FTP müşterileri gibi uygulamalar kullanır. Bir belgeye bir e-postaya, bir site yapısı veya gayrı resmi topluluk aracılığıyla katıldığınızda, kayıt Web’e aktarılır.

Elektronik ortamda bilgi alışverişinde bulunduğumuzda iyi aktarma ve indirme işlemleri kullanılır. Bu nedenle, aralarındaki fark, bilgilerin nerede ve nerede değiştirildiğine bağlıdır. Aktarma, bilgilerin (Dosyalar) PC’nizden veya farklı gadget’lardan web’e (sunucuya) aktarıldığı yerdir. İndirme, bilgilerin web veya sunucudan PC’nize aktarıldığı yerdir (Cihazlar) ‘Aktarma’, arşivlerin atanmış bir noktaya (postalarınızda veya bazı çerçevelere bakılmaksızın) ayarlanması anlamına gelir ve ‘indirme’, bırakıldığı yerden kayıt almayı belirtir. Bu düşündüğüm şey.

Gelişmeler

Aktarma ve indirme, karşılaştırmalı yeniliklerden yararlanır. Bir sistem üzerinden hangi noktada bilgi alışverişinde bulunulursa, örneğin taşınırken veya indirilirken bir kural kullanılır. Sözleşmeler, bilgisayarlara her iki uçta da değiş tokuş edilen bilgiyle nasıl başa çıkılacağını anlatmaktadır. Bir siteyi kullandığınızda, Köprü Metni Aktarım Protokolü genellikle bilgi alışverişini teşvik eder. Bilgi aktarırken, bazı durumlarda, özellikle site içeriğini yönetmek için bir FTP müşteri programı kullanılırken, Dosya Aktarım Protokolü kullanılır. Hem HTTP hem de FTP aktarma ve indirme ile ilişkilendirilebilir.

Kararlar

Hem aktarma hem de indirme işlemlerinde yer alma şansınız açıkken, en dikkat çeken karşıtlıklar arasında göze çarpan bilgi alışverişi hızıdır. Aktarma işlemleri genellikle indirme işleminden çok daha yavaş olacaktır, İnternet Servis Sağlayıcıları düzenli olarak bunlara “yukarı akış” ve “aşağı akış” alışverişlerinde bulunmalarını sağlar. Web’i kullanan birçok insan için, indirme hızı transfer hızından önemli ölçüde daha önemlidir, çünkü herhangi bir transfer genel olarak daha az düzenli olacak ve indirme işleminden daha küçük bilgi ölçümleriyle birlikte olacaktır. Aktarım hızı, yalnızca Internet işi yapan kişiler, örneğin Web geliştirme için bir sorun olma eğilimindedir.